Коротка характеристика громади

Коротка характеристика Зеленопідської сільської ради

Голова   – Лобунько Галина Павлівна, 13.04.1966 р.н.

Адреса :74853, Україна, Херсонська область, Каховський район, селище Зелений Під,  вул. Миру, 12

Номери телефонів –(05536) 90-1-30; (05536)90-1-98; факс – (05536)90-1-98;

Електронна пошта – cрerekop@ukr.net;

Секретар ради – Смага Наталія Василівна, 02.10.1965 р.н.

Секретар  виконкому– Пелешок Олена Степанівна, 24.09.1976  р.н.

Населені пункти Зелений Під (Червоний Перекоп), Калинівка, Подівка, Зелена Рубанівка, Петропавлівка, Просторне , Дмитрівка, Діброва, Архангельська Слобода.

Зелений Під (Червоний Перекоп) — село, центр Зеленопідської сільської ради. Розташоване за 30 км від Каховки і за 35 км від залізничної станції Братолюбівка на лінії Снігурівка — Федорівка. Через село проходить автотраса Каховка — Новоолексіївка.  Про давнє заселення території, на якій перебуває село, свідчать досліджені археологами на околицях Червоного Перекопу скіфські кургани V-IV ст. до н.е. з багатими похованнями скіфської знаті. У цих похованнях виявлено безліч художніх виробів із золота й дорогоцінних каменів. Знахідки в одному з них дозволили реконструювати головний убір знатної скіф’янки із золотими прикрасами. Село виникло в 1929 р. у зв’язку зі створенням у Херсонському степу зернового радгоспу. Спочатку це господарство ( за ним закріпили 197 тис. га сільськогосподарських угідь) звалося Херсонська зернофабрика, а згодом — Херсонський зернорадгосп «Гігант» . На честь 10-річчя героїчної перемоги Червоної Армії над врангілівцями в роки громадянської війни на Каховському плацдармі постановою загальних зборів робочих радгоспу від 20 червня 1930 р. господарство було перейменовано в «Червоний Перекоп» .

Дмитрівка (колишня назва — Ташанак) — село, розташоване за 35 км на південному сході від районного центру й за 4 км від автомобільної дорого Р-47 в 6 км до М-14. Село засноване в 1838 г. переселенцями з Полтавської губернії.

На території Дмитрівки знаходилась центральна садиба колгоспу «Нове життя», за яким закріплювались 4300 га сільськогосподарських угідь, у т.ч. 4200 га орної землі, з них 785 га — зрошуваної, 11 га займали сади. Господарство — м’ясомолочного напрямку. Вирощували зернові, овочеві, баштанні й кормові культури.

Архангельська Слобода— село, розташоване за 37 км на південному сході від районного центру й за 4 км від автодороги Каховка — Новоолексіївка.  Село засноване в середині XIX століття. Поблизу села Архангельська Слобода  досліджені курганні поховання епохи міді — бронзи (III-II тисячоліття до н.е.), скіфів (V-III ст. до н.е.) і кочівників XI-XIII ст.н.е. У першому й другому мордвинських курганах виявлені поховання скіфів із золотими прикрасами.

На території села знаходилася центральна садиба радгоспу ім. Блюхера, за яким було закріплено 5509 га сільськогосподарських угідь, у т.ч. 5418 га орної землі, з них 3074 га — зрошуваної. Господарство спеціалізувалося на виробництві овочів, зернових й баштанних культур, молока і м’яса.

Площа сільської ради – 26895,5 га

в т.ч.: земель комунальної власності – 944,8351 га

земель приватної власності 19745,92 га

Площа населених пунктів 589,3 га

в т.ч.: приватної  власності 87,25 га

Населення сільської ради станом на 01.01.2018 р. становить 4401 особа, з них дітей дошкільного віку – 391,  шкільного віку – 664, громадян пенсійного віку – 752 осіб, працездатне населення – 2499 особа.

Перелік суб’єктів господарювання:

ВСП «Новокаховський коледж ТДАТУ», Каховський ПАЛ, ТОВ «Агро-стар», ТОВ «С Клаус», ТОВ «Фрідом Фарм Бекон», ТОВ «Агробізнес», ПрАТ «Фрідом Фарм Інт», ПСП «Діамант»,  ФГ «Міхалевич», ФГ «Зодіак», ФГ «Ольхон – ОЛЛ», ФГ «Фенікс-Н», ФГ «Халімон», ФГ «Явір», ФГ «Херсонес», ФГ «Тетяна»,  ФГ «Мік», ФГ «Морозово», ФГ «Смерічка», ФГ «Лариса», ФГ «Нива», ФГ «Агро-ВітАС», ФГ «Алт-Агро», ФГ «Астра», ФГ «Надія», ФГ «Сатурн», ФГ «Світлана», ФГ «Астра»,  ПП «Агро-плюс», ПП «СК Зорецвіт», ПП Авраменко Ю.В., ПП Драчук В.А., ПП Остапенко С.М., ПП «Діалог»,  ПП «Фенікс і КО», ПП «Каховка – Агро», ПП Жуков В.П., ПП Міхалевич Ю.І., ПП Воронюк С.М., ПП Лірек С.І., ПП Середа С.М., ПП «Ніка», ПП «ЮА», ПП «Злотодар», ПП «Терра Інвест Трейд», ПП «Юніор-Агро», ТОВ «Стар Південь Енерго», ТОВ «Агро-Бізнес-2», ТОВ «Любимовка», ТОВ «Агро-Стар», ТОВ «Диметра Трейд», фоп Жуков О.В.,  ТОВ «Агропроект Юг», СТОВ «Любимівське», СТОВ «Таврійська Перспектива», ф/г «Пандора», ф\г «Міхалевич», ф/г «Велес ЛМС», ф/г «Руно»,  ПП Заозерне, ТОВ «СВ Велес Агро», ТОВ «Геліос-1», ПСП «Диметра», Романюк А.А., ПСП «АНТ-Агро», ПСП «Таврія-Агро»