Коротка характеристика громади

Коротка характеристика Зеленопідської сільської ради

Голова   – Лобунько Галина Павлівна, 13.04.1966 р.н.

Адреса :74853, Україна, Херсонська область, Каховський район, селище Зелений Під,  вул. Миру, 12

Номери телефонів –(05536) 90-1-30; (05536)90-1-98; факс – (05536)90-1-98;

Електронна пошта – cрerekop@ukr.net;

Секретар ради – Смага Наталія Василівна, 02.10.1965 р.н.

Секретар  виконкому– Пелешок Олена Степанівна, 24.09.1976  р.н.

Населені пункти Зелений Під (Червоний Перекоп), Калинівка, Подівка, Зелена Рубанівка, Петропавлівка, Просторне , Дмитрівка, Діброва, Архангельська Слобода.

Зелений Під (Червоний Перекоп) — село, центр Зеленопідської сільської ради. Розташоване за 30 км від Каховки і за 35 км від залізничної станції Братолюбівка на лінії Снігурівка — Федорівка. Через село проходить автотраса Каховка — Новоолексіївка.  Про давнє заселення території, на якій перебуває село, свідчать досліджені археологами на околицях Червоного Перекопу скіфські кургани V-IV ст. до н.е. з багатими похованнями скіфської знаті. У цих похованнях виявлено безліч художніх виробів із золота й дорогоцінних каменів. Знахідки в одному з них дозволили реконструювати головний убір знатної скіф’янки із золотими прикрасами. Село виникло в 1929 р. у зв’язку зі створенням у Херсонському степу зернового радгоспу. Спочатку це господарство ( за ним закріпили 197 тис. га сільськогосподарських угідь) звалося Херсонська зернофабрика, а згодом — Херсонський зернорадгосп «Гігант» . На честь 10-річчя героїчної перемоги Червоної Армії над врангілівцями в роки громадянської війни на Каховському плацдармі постановою загальних зборів робочих радгоспу від 20 червня 1930 р. господарство було перейменовано в «Червоний Перекоп» .

Дмитрівка (колишня назва — Ташанак) — село, розташоване за 35 км на південному сході від районного центру й за 4 км від автомобільної дорого Р-47 в 6 км до М-14. Село засноване в 1838 г. переселенцями з Полтавської губернії.

На території Дмитрівки знаходилась центральна садиба колгоспу «Нове життя», за яким закріплювались 4300 га сільськогосподарських угідь, у т.ч. 4200 га орної землі, з них 785 га — зрошуваної, 11 га займали сади. Господарство — м’ясомолочного напрямку. Вирощували зернові, овочеві, баштанні й кормові культури.

Архангельська Слобода— село, розташоване за 37 км на південному сході від районного центру й за 4 км від автодороги Каховка — Новоолексіївка.  Село засноване в середині XIX століття. Поблизу села Архангельська Слобода  досліджені курганні поховання епохи міді — бронзи (III-II тисячоліття до н.е.), скіфів (V-III ст. до н.е.) і кочівників XI-XIII ст.н.е. У першому й другому мордвинських курганах виявлені поховання скіфів із золотими прикрасами.

На території села знаходилася центральна садиба радгоспу ім. Блюхера, за яким було закріплено 5509 га сільськогосподарських угідь, у т.ч. 5418 га орної землі, з них 3074 га — зрошуваної. Господарство спеціалізувалося на виробництві овочів, зернових й баштанних культур, молока і м’яса.

Площа сільської ради – 17247,8 га

в т.ч.: земель державної власності 5946,508га

земель комунальної власності – га

земель приватної власності 11301,292 га

Площа населених пунктів 301,7 га

в т.ч.: державної власності 256,528 га

Населення сільської ради станом на 01.01.2018 р. становить 4401 особа, з них дітей дошкільного віку – 391,  шкільного віку – 664, громадян пенсійного віку – 752 осіб, працездатне населення – 2499 особа.

Перелік суб’єктів господарювання:

ТОВ «Агра-Дон», ТОВ „Агро-стар”, ТОВ „Д-3Агропроект”, ТОВ „С Клаус”, ТОВ „Семена Плюс”, ТОВ „Племцентр”, ТОВ „ФрідомФарм Бекон”, ТОВ «Агробізнес», ПрАТ „ФрідомФармІнт”, ЗАТ „УМЗ”,ПСП «Діамант»,  ФГ «Міхалевич», ФГ « Віса Агро», ФГ „Зодіак”, ФГ „Ольхон –ОЛЛ”, ФГ „Фенікс-Н”, ФГ „Халімон”, ФГ „Явір”, ФГ „Херсонес”, ФГ „Тетяна”,  ФГ „Мік”, „ФГ „Морозово”,  ПП „Атол-М”, ПП „Діалог”,  ПП „Фенікс і КО”, ПП „Каховка – агро”, пп Жуков В.П., ппМіхалевич Ю.І., ппВоронюк С.М., ппЛірек С.І., пп Середа С.М., ПП»Ніка», ПП «ЮА», ф\г»Чаплинське», ф\г»Міхалевич», ПП «МТС», ПП «ТерраІнвестТрейд», ТОВ «Стар Південь Енерго», ПП «Златодар», СТОВ «Любимівське», ПП «Пандора», ТОВ «АгропроектЮг», ПП Заозерне, ТОВ «СВ Велес Агро», ф\г «Алт-Агро», ТОВ «Геліос-1», ПСП «АНТ-Агро», ФГ «Смерічка», ПП «Юніор-Агро», ФГ «Лариса», ФГ «Нива», ПСП «Таврія-Агро», ТОВ «Агро-Бізнес, 2».